piątek, 28 czerwca 2013

Dietetyczne Rewolucje z Oleofarm

Od jakiegoś czasu mam przyjemność współpracować z firmą Oleofarm. Zapewne zwróciliście uwagę na prezentowane przeze mnie oleje smakowe, z którymi przygotowywałam rozmaite potrawy. W minioną sobotę miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez firmę Oleofarm i restaurację Rozmaryn. Przyznam, że po raz pierwszy uczestniczyłam w tego typu spotkaniu i jestem bardzo mile zaskoczona jego przebiegiem. 
Przede wszystkim miałam przyjemność poznać wiele wspaniałych osób, z którymi dotąd znałam się blogowo. To niezwykle miłe doświadczenie móc poznać osobiście blogerki, do których na co dzień zaglądam. 

Możecie mnie odszukać po miętowych spodniach ;)
Na początku powitała nas Karolina Łuczak z firmy Oleofarm oraz właściciel restauracji Rozmaryn. Następnie dietetyczka Agata Wojtkowska przekazała nam mnóstwo cennych informacji na temat kwasów tłuszczowych, ich funkcji w organizmie, właściwego odżywiania, przygotowywania potraw oraz olejów prezentowanych przez Oleofarm. W ofercie znajdują się także naturalne soki, które zdecydowanie różnią się w smaku od tych, które zazwyczaj spotykamy w sklepach.


Bardzo cenną informacją była dla mnie charakterystyka kwasów omega-6 i omega-3. Okazuje się, że nadmiar kwasów omega-6 w organizmie nie jest obojętny. Może prowadzić do stanów zapalnych, podatności na alergie, podziałów komórek nowotworowych. Ważne jest, by codzienną dietę wzbogacać o kwasy omega-3, co pozwoli na zachowanie równowagi (zawarty jest m.in. w oleju lnianym tłoczonym na zimno, oleju z dzikiej róży). Niedobór kwasów omega-3 objawia się łuszczeniem skóry, zmianami skórnymi, mniejszą odpornością organizmu, wzmożonym pragnieniem, nadciśnieniem, itd.*
Bardzo ważne jest spożywanie ryb oraz ich właściwe przygotowanie (najlepiej jeść na surowo lub gotować na parze; smażenie powinno być całkowicie wykluczone, gdyż ryba traci swoje cenne wartości; innym rozwiązaniem może być pieczenie w piekarniku, najlepiej w folii, w niższej temperaturze). Na blogu jest mało przepisów z udziałem ryb, ale zamierzam to zmienić, by poprawiać kondycję naszego i Waszego zdrowia.
Kolejnym punktem spotkania było krótkie przemówienie Szefa Kuchni oraz wykonanie przez niego sałatki. Następnie każda z nas miała do dyspozycji stół pełen smakołyków, z których należało przyrządzić własną kompozycję. Jedną z moich już znacie (przepis), drugą poznacie wkrótce. Na koniec przedstawiałyśmy swoje sałatki i krótko opowiadałyśmy o blogach. Później nastąpiła wspólna degustacja przygotowanych sałatek i rozmowy, rozmowy, rozmowy... Każda z nas otrzymała na koniec paczkę z prezentami od Oleofarm :)Bardzo serdecznie dziękuję firmie Oleofarm za zaproszenie! Było mi bardzo miło uczestniczyć w Dietetycznych Rewolucjach :) A oto lista pozostałych Uczestniczek:
*prezentowane informacje zaczerpnęłam z wykładu oraz z książeczki otrzymanej od firmy Oleofarm.
**wszystkie zdjęcia w tym poście pokazuję dzięki uprzejmości Karoliny Łuczak i firmy Oleofarm.

17 komentarzy:

 1. Miło przeczytać również Twoją relację. Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze kiedyś spotkać na żywo, przy okazji innej tego typu imprezy lub nawet zupełnie bez okazji...
  Udanego, smakowitego weekendu!:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie jestem za! :)
   Dziękuję, i wzajemnie! :*

   Usuń
  2. Ja też liczę na powtórkę takiego spotkania:)

   Usuń
 2. Wspaniała okazja do poznania nowych ludzi i porozmawiania z tymi,których się już zna:)Miłego dnia:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spotkanie było bardzo udane, pod każdym względem. Aga, ale mam nadzieję, że i nam się uda spotkać?

   Usuń
 3. Dzi, moja Ty chudzinko, ale masz piękne włosy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :**
   Włosy ciągle poddaję metamorfozie, ale mam wrażenie, że w końcu odnalazłam to, czego szukałam. Jeszcze tylko lekko je skrócę i będzie ok ;)

   Usuń
 4. Też niedawno kupiłam miętowe spodnie ;) Przy okazji łączę się w chudości ;) Co do olejów niedawno czytałam w jakimś artykule, że już spożywanie 1 łyżki oleju lnianego dziennie poprawia relację między kwasami tłuszczowymi omega-6 i omega-3.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie taką informację przekazała nam Agata :) Myślę, że warto spróbować :)

   Usuń
 5. bardzo smaczne te spotkanie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że wzięłam w nim udział :) Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Bardzo ciekawe .Miętuskowy kolor spodni bardzo mi się podoba

  OdpowiedzUsuń
 8. Odpowiedzi
  1. Może następnym razem się uda! :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i komentarz :*

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

drukuj